Chloe Sullivanová

10. listopadu 2007 v 21:05 | Pospola |  c About Chloe

Chloe Sulivannová

Chloe Ann Sullivanová je vymyšlená postava z televizního seriálu Smallville, kterou hraje Allison Mack. Chloe byla představena tvůrci seriálu jako něco jako "pravzor Lois Laneové" (ale ne Lois samotná)… Byla vytvořena nezávisle na DC Comics Universe, ačkoliv DC Comics už získali práva na tuto postavu a mají plány na uvedení Chloe do jejich hlavního proudu souvislostí v roce 2008.Chloe byla reportérkou a redaktorkou novin Pochodeň na Smallvilleské střední škole (Pochodeň - pojmenováno po školních novinách tvůrce Supermana Jerryho Siegela). Byla ve stejném ročníku jako Clark Kent, Pete Ross, a Lana Langová. V této době také založila svou "Stěnu záhad", což byla sbírka článků vztahujících se ke všemu zvláštním a tajuplným příhodám, které se ve Smallville udály. Mnoho z nich je spojeno s mutačními důsledky Kryptonitu, který se objevil v podobě meteoritického deště v roce 1989. Se svou sestřenkou Lois Laneovou k sobě mají velmi blízko.

Casting

Allison Mack si pohrávala s myšlenkou na roli Lany Langové, ale vybrána byla na konec na roli Chloe. Tato postava byla vytvořena jen pro tento seriál a byla určena k rozšíření rozmanitosti obsazení seriálu. Jedním z důvodu proč byla obsazena bylo kvůli tomu, že Gough a Millar (tvůrci seriálu) vycítili, že má výjimečnou schopnost sdělit obrovskou dávku informací v dialozích. Kristen Bell (Veronica Mars) byla také na konkursu na tuto roli.

Základní info

Chloe se narodila v Metropolis v roce 1987 a přestěhovala se do Smallville v osmé třídě. Chloe je do Clarka tajně zamilovaná a tak ji jeho poblouznění Lanou Langovou občas dohání k žárlivosti. Na konci první řady, se Clark přiznal k určitým citům vůči Chloe, ale nezbavil se naděje na to, že jednoho dne bude nakonec s Lanou.

Přes léto mezi prvákem a druhákem, byla Chloe jako praktikant v Daily Planet. Následující léto, jí byl dán její vlastní sloupek v Daily Planet, což bylo ale na základě její dohody s Lionelem Luthorem, kdy pro něj měla shánět informace o Clarkovi.

Během dalších řad, si Chloe vytvořila blízké přátelství s Lanou, když během druháku přesvědčila svého otce, aby mohla zůstat Lana s ní, když se její teta přestěhovala do Metropolis. Lana se nakonec přestěhovala do pokoje nad Talonem, než odešla na kolej. Pátá řada otevřela Chloe a Laně prvák na Metropoliské Univerzitě, kde sdílely opět stejný pokoj.

Spolupráce s Luthory

Jak už bylo zmíněno, Chloe uzavřela dohodu s Lionelem Luthorem v dílu "Witness - Svěděk", za což dostala svůj vlastní sloupek v Daily Planet výměnou za informace o Clarkovi. Ke kývnutí Lionelovi ji přinutilo až to, když viděla Clarka s Lanou jak si vášnivě vyměňují polibky ve stodole.

Tato dohoda mezi Chloe a Lionelem se však vyvinula do nebezpečné hry ve třetí řadě.


Lionel začal hrozit, že vyhodí Chloeina otce z práce, když mu Chloe odmítne dál podávat informace o Clarkovi. Když se o této jejich dohodě dozví Clark, jeho přátelství s Chloe je tím zruinováno, ale přesto jí Clark nakonec odpustí. Chloe tedy končí se špehováním Clarka, a prohlašuje, že počká na to až jí své tajemství řekne sám. Tento slib Chloe doržuje, ale její problémy s Lionelem pokračují. Lionel využívá svého vlivu a odebírá jí její sloupek v Daily Planet.

Chloe je vystavena experimentálnímu prostředku LuthorCorpu, kdy získá na chvíli schopnost dostat z lidí pravdu. Při rozmluvě s Lionelem z něj vymámí přiznání o tom, že nechal zabít své rodiče, což si Chloe nahraje do mobilu své hlasové schránky. Lionel zařídí, aby byla tato schránka smazána, ale její data se později obnoví, když Lex Luthor podá doznání FBI, kteří Lionela označí za vraha. Na konci třetí řady, vstoupí Chloe společně se svým otcem do Programu ochrany svědků, ale jakmile oba vstoupí do svého "bezpečného" domu, budova vybuchne a Chloe je očividně mrtvá.

Na začátku čtvrté řady, je Chloe prohlášena za mrtvou, dokud se neobjeví její sestřenka Lois Laneová, která přijela zjistit pravdu ohledně Chloeiny smrti. Lois a Clark prověří Chloeinu smrt a zjistí, že je naživu. Později Clark Chloe zachrání, což konečně Lois and Clark investigate her death and find out that she is alive. Later, Clark saves Chloe, což konečně svedčí proti Lionelovi. A tak Chloeino svědectví dovede Lionela do vazby.

Clarkovo tajemství

Chloe začne zkoumat Clarkovu minulost už v první řadě jako část školního úkolu. Začne "čmuchat" čím dál víc a mnohem pečlivěji a brzy se začne vrtat i v Clarkově adopční složce. Přestože slíbila, že slíbila, že přesune svou zvědavost na něco jiného, později to co zjistila předá Lionelovi. Ve druhé řadě Chloe prozradí, že tajně zkoumala Clarkův původ, což Clarka šokuje a donutí ho to k ukončení jejich přátelství. Později se jí zeptá, jestli by byla schopná přestat se v tom šťourat a riskovat tak další případné škody na jejich přátelství. Chloe tedy souhlasí a slibuje žádné čmuchání.

Ve čtvrté řadě Chloe objeví Clarkovy schopnosti za pomoci Alicie Bakerové. Alicia teleportuje Chloe do svého auta, rozjede se a mezitím zavolá Clarkovi, aby přišel na pomoc, že nezvládá auto. Po ukončení hovoru přenese Chloe do bezpečí, tak aby obě viděly co se děje s autem. Chloe tak spatří na vlastní oči, jak se zničeho nic objeví Clark a chytne auto do vlastních rukou a opatrně ho položí na zem. Když zjistí, že v něm Alicia není, zmizí superrychlostí pryč, aniž by tušil, že byl pozorován.

Chloe se rozhodne, neříct nikomu o Clarkově tajemství, ale snaží se mu dát najevo, že o jeho schopnostech ví. Co však neví je to, že je Clark z jiné planety a tak si myslí, že je jen obyčejnou meteoritickou zrůdou, jako ti ostatní. Později taky náhodou zjistí, že Clarkovou slabinou jsou Kryptonity.

Když Clarka postihne výpadek paměti, Chloe ho upozorní na jeho schoponosti a snaží se ho chránit.Když se mu paměť vrátí, absolutně si nevzpomíná co se dělo a tak se na to zeptá Chloe. Která mu odpoví pouze, že dělal všechno tak jako normálně až na jedinou výjimku… Věřil jí…

Na konci čtvrté řady Chloe pomůže meteoritem oslabenému Clarkovi z Lexova sídla - aniž by si to uvědomil. V tu chvíli však přijde rozčilený Lex a dotáhne Chloe do Kavačských jeskyní. Tam ho Chloe omráčí, aby se mohla podívat na to jak Clark otvírá skrytou místnost v jeskyni.

Chloe je přenesena s Clarkem na Severní pól. Vzbudí se poblíž Pevnosti Osamění, do které vstoupí a skoro umrze pod extrémním chladem,dokud Clark neodprosí Jor-Ela, aby ji směl odvést do bezpečí. Clark ji superrychlostí donese do nemocnice v Yukonu, kde mu Chloe konečně řekne, že ví o jeho schopnostech a nikdy to nikomu neprozradí. Clark se jí tedy svěří i s tím, že je z jiné planety.

Od té chvíle, pracují společně na utajení Clarkových schopností a na porážce Clarkova prozatím největšího nepřítele Brainiaca. Na konci páté řady, když Brainiac zmizí vládne v Daily Planet zmatek. Chloe, která se obávala toho, že Clarka už v životě neuvidí, se na něj vrhne a vášnivě ho políbí a on jí plně oplatí. Chloe se tedy chystá opustit Metropolis, ale ve město je naprostý zmatek. Náhodou narazí na limuzínu Lionela Luthora, který jí otevře dveře, ale výtržníci se vrhnou na auto a nechtějí ji pustit dovnitř. Naštěstí zasáhli Lionelovi bodyguardi a tak se Chloe s Lionelem v bezpečí dostanou do LuthorCorp Plaza. Tam se domluví na tom, že Lionel půjde pomoct Clarkovi na farmu a Chloe se vrátí do Daily Planet a zkusí z kryptonských znaků vyčíst jak přemoct Zoda. Lionel jí na cestu ještě půjčí pistoli.

Při práci ve sklepení Daily Planet narazí Chloe na starého přítele Jimmyho Olsena, kde právě v tento den nastoupil do Daily Planet coby fotograf. Chloe a Jimmy zavzpomínají na svůj vztah, když byla Chloe v Daily Planet v prváku a rychle ho znovu obnoví. Tudíž je Clarkova reakce na jeho polibek od Chloe nejasná. Chloe je tedy stále Clarkovou parťačkou a pomáhá se začátkem Ligy Spravedlnosti na jejich první misi.

Rodina

Chloe se přestěhovala do Smallville v osmé třídě, když jejího otce, Gabea, přeložili do továrny LuthorCorpu číslo 3. Když bylo Chloe 5 let, myslela si že ji její matka Moira opustila, ale později vyšlo najevo, že její matka má mentální postižení a byla tedy umístěna do ústavu pro mentálně choré, když bylo Chloe 12. V šesté řadě se však zjistilo, že pravým důvodem proč Moira odešla je její schopnost ovládat Chloe a ostatní meteoritické zrůdy.Odešla tedy ze strachu o bezpečí své dcery a svého muže.

Novinařina v Daily Planet

Chloeiným snem vždy bylo pracovat coby reportérka v Daily Planet. V první řadě Chloe vysvětluje, že se přidala ke tvůrcům Pochodně když byla na nižší střední škole. Později se stala redaktorkou coby nováček (nejspíš proto, že to nikdo jiný nechtěl dělat). Chloeina zvědavost a horlivost přirozeně znamenala, že vykročí na cestu reportérky. V díle "Leech - Ztráta schopností" obdržela Chloe svůj první podtitulek ve Smallville Ledger pro napsání článku o Ericu "Superklukovi" Summersovi.

Při své první letní brigádě v Daily Planet, pracovala jako poslíček a recepční.

Když Chloe potkala Perryho Whitea, její inspiraci a idola, Perry jí přiznal, že Lionel ho sesadil do bulvárního TV žurnalismu. Chloe se s ním podělí o její zážitek s Lionelem. Rozhodne se pokračovat psát do Daily Planet pod jménem sestřenky Lois Laneové.

Později se Chloe vrací do Daily Planet a právoplatně se uchází o místo. Šéfredaktorka zprvu nechce do novin nikoho, kdo je nebo byl pod křídlem Lionela Luthora, ale Chloe se jen tak nevzdá a tak přinese šéfredaktorce článek o tom jak Kryptonit přeměnil studenty na upíry. Šéfredaktorka uzná, že Chloe má talent a tak jí dá práci, prozatím ve sklepení Daily Planet.Její práce se ale prozatím skládá jen ze zvedání telefonů…

Brzy ale přijde Chloein velký zlom, když společně s Lois přijdou na zločiny syna jistého Ruského diplomata. Chloe o tom sepíše článek, který se objeví na dole na straně 73.

Později se dočká také svého článku na první straně, když odhalí jednoho z nejhledanějších zločinců, který se umí zneviditelňovat. Jak už to ale tak bývá.. Všechno jednou končí a když Lex koupí Daily Planet, Chloe dostane padáka spolu s pár dalšími zaměstnanci..

V současné době Chloe převzala vedení nadace Isis, kterou původně založila Lana, aby mohla špehovat Lexe. Tato nadace pomáhá osobám infikovaným meteority.

Schopnosti

Přes většinu řad se zdálo, že Chloe žádné schopnosti nemá. Její počítačová schopnost napíchnout se tajně do čehokoli a také její novinářské schopnosti jí a Clarkovi už kolikrát pomohly ve vystopování nějakých těch padouchů, ať už to byli lidé, nebo meteoritické zrůdy… Když použila techniku na příkaz Olivera Queena, fungovala tehdy jako "strážní věž" pro Ligu Spravedlnosti. Tedy zastávala roli velmi podobnou komiksové, počítačově důvtipné postavě Oracle.

V šesté řadě v dílu "Freak-Zrůda" se odhalilo, že Chloe má nějaké neznámé meteoritické schopnosti, které poprvé použila na konci šesté řady v díle "Phantom - Přízrak". Slzou uzdravila mrtvou Lois, ale to ji dostalo do stavu smrti.V sedmé řadě v díle "Bizzaro", Lois dostane Chloe do nemocnice, kde se zjistí, že Chloe je opravdu mrtvá. Probudí se v márnici a tak začne volat o pomoc. Což uslyší Clark svým supersluchem a tak jí pomůže dostat se z márnice. Chloe si ale vůbec nic z toho, jak uzdravila Lois nepamatuje, ví jen že viděla Lois mrtvou.

Chloe se domnívala, že ji meteority musely ovlivnit někdy na Smallvilleské Střední. Nicméně, se později zjistilo od Chloeiny matky, že mohla Chloe ovládat ještě když byla malá, tudíž Chloe tuto schopnost musela získat už během prvního meteoritického deště.

V sedmé řadě se Chloe snaží této schopnosti zbavit, když se dozví o tom že doktor Knox umí vyléčit meteoritické zrůdy. Z doktora se ale zase vyklube zloduch… Chloe tedy nezbývá nic jiného než se svými schopnostmi sžít.. Několikrát je během sedmé řady použije...A dokonce ji tato schopnost, dalo by se říct, zachrání před "umělou inteligencí" Brainiacem.Tento střet ale její schopnosti změnil.. Dodal jí super IQ, lepší než nejvýkonější počítač na světě.. Jak se Chloeiny schopnosti budou měnit dál? Sledujte SEASON 8!

zdroj: wikipedia

KOPÍRUJTE JEN SE ZDROJEM! DALO MI PRÁCI SPLÁCAT TOHLE VŠECHNO DOHROMADY!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama