Jimmy Olsen

16. ledna 2008 v 21:02 | a překlad - Pospola |  j About Jimmy
POZOR TENTO ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY. POKUD SLEDUJETE SMALLVILLE JEN V ČR NEBO SR A NECHCETE BÝT PŘEKVAPENI, ČLÁNEK NEČTĚTE!

Jimmy Olsen


James Bartoloměj "Jimmy" Olsen je vymyšlená postava, fotograf - novinář, který se objevuje v DC Comics' příbězích o Supermanovi. Anonymní "copy boy", který se podobal Olsenovi na sebe upozornil v Action Comics #6, ale postava zvaná Jimmy Olsen se poprvé objevila v radio show, Supermanova dobrodružství (The Adventures of Superman), dne 15. dubna 1940. Tato postava se pak přesunula z rádia do komixů v roce 1941. Kromě účinkování v různých Supermanovských projektech je také Jimmy jedním z hlavních protagonistů v DC Comics' týdeníku Countdown.

Charakter postavy

Jimmy je tradičně popisován jak zrzavý mladý muž s motýlkem, který, coby nováček, pracuje jako reportér a fotograf pro Daily Planet, po boku Lois Laneové a Clarka Kenta, kteří jsou pro něj něco jako vzor. Jimmy má také velmi pevné přátelství se Supermanem, občas ho doprovází a také ho Superman občas musí zachránit z nějaké té šlamastiky…
Smallvillový Jimmy Olsen

Ve Smallvillu se Jimmy Olsen poprvé objevil (jen jmenovitě) ve čtvrté řadě, když Chloe rozmlouvá s Lanou o své první sexuální zkušenosti… Poprvé se objeví až v prvním dílu šesté řady, hraný Aaronem Ashmorem, už jako zaměstanec Daily Planet. Jimmy se po setkání s Chloe dá zase rychle dohromady. Zezačátku Jimmy žárlí na Clarka a rozejde se kvůli tomu s Chloe, ale po tom co Clark zakročí a dá Jimmyho s Chloe zase dohromady v dílu "Trespass", se z nich stanou přátelé.

V sedmé řadě Jimmy stále pracuje v Daily Planet. Jeho vztah s Chloe projde těžkou zkouškou. Kvůli Chloeiné nově objevené schopnosti se rozejdou, dokud nebude připravená mu o tom říct. V tu dobu se zrovna objeví Clarkova Kryptonská sestřenice Kara Zor-El, které se Jimmy zalíbí a tak se s ním spřátelí. Jimmy je jí také okouzlen a dá se s ní dohromady, dokud však Kara neodejde. V dílu "Gemini" uvízne s Chloe ve výtahu a když oba zjistí, že ve výtahu je bomba, tak se Chloe rozhodne mu o své schopnosti říct a pak se políbí. Aniž by o tom věděli, je od výbuchu bomby samozřejmě zachrání Clark a poté spolu o nové situaci rozmlouvají a Chloe mu svou léčivou schopnost dokonce předvede. Jimmy je zpočátku vykulený, ale nakonec tuto skutečnost přijme s klidem.

Na konci dílu Hero, si Jimmy (zřejmě díky Petově jednodílové účasti) uvědomí, že to s Karou přecejen nebylo ono. A tak se s Chloe dají opět dohromady. Jenže... Objeví se jistá agentka, která Jimmyho nahlodá, když mu řekne, že Chloe je teroristka. Jimmy si totiž nemohl nevšimnout, že se mu Chloe i přesto, že jsou opět spolu, stejně odcizuje a pořád mizí do práce. A tak si Jimmy zahraje na Jamese Bonda a pokouší se Chloe "špehovat", aby zjistil, co vlastně pořád dělá. Chloe ho ale téměř okamžitě prohlédne a tak si vše vyříkají.

Na konci sedmé řady, se Jimmy rozhodne pro důležitý krok v jeho vztahu s Chloe. Požádá ji o ruku a Chloe souhlasí. Všechno probíhá v pořádku, dokud Jimmy nenajde Chloein starý milostný dopis Clarkovi. Je tím natolik zničen, že podlehne jiné ženě, což ho skoro bude stát i život. Uvědomí si svou chybu, nicméně stále pochybuje o tom, zda Chloe skutečně miluje jen jeho.

O pravdě se přesvědčí při zásnubním večírku, kdy je unese muž, který pomocí elektrického křesla "prověřuje" zdali jsou k sobě snoubenci opravdu "předurčeni". Chloe tedy prokáže, že svého nastávajícího opravdu miluje.

Když Clark začne "zachraňovat" Metropolis, Jimmy okamžitě pozná, že ve městě je nějaký superhrdina. Pátrá po tom kdo by to mohl být a dokonce se mu Clarka (sice jen jako šmouhu) podaří vyfotit... Jimmymu netrvá dlouho než se utvrdí v dojmu, že oním hrdinou je Clark a tak se Clark musí nějak uchránit. S pomocí Olivera Jimmyho svedou z Clarkovy stopy, ale Jimmy se jen tak lehce nevzdá...

Jeho svatba s Chloe proběhne v klidu, dokud se neobjeví "monstrum" (přeměněný Davis Bloom), které Jimmymu závažná zranění na těle a tak Jimmy skončí v komatu, zatímco jeho nastávající je unesena do Pevnosti Osamění a ovládnuta Brainiacem. Po uzdravení má Jimmy deprese, blouzní, všude vidí ono monstrum a navíc začne žárlit na Davise Blooma. Toho později přistihne při vraždě, jenže mu pak všichni vymluví že bláznil z léků. Nakonec si je Jimmy jistý že Davis je vrah, Chloe mu to nechce věřit, tak se při hádce rozejdou. Poté Jimmy začne být závislý na práškách, dochází mu peníze, chvíli pracuje v baru Ace of Clubs. Když Chloe uteče s Davisem, Jimmy se spolčí s Oliverem aby je našli. Mezitím Jimmy zjistí pravdu o Clarkovi, pochopí vše o Chloe a když se zdá že vše dopadne dobře... Davis Bloom uštědří Jimmymu smrtelnou ránu, poté chce zabít i Chloe, ale Jimmy se na poslední chvíli ještě zmátoří a nabodne Davise na nějaký přístroj, čímž ho nadobro usmrtí. Nakonec sám Jimmy umírá Chloe v náručí. Na konci se dozvídáme, že Jimmy Olsen nebyl tak úplně Jimmy Olsen. Byl to totiž Henry James Olsen, starší bratr opravdového Jamese Bartoloměje Olsena, kterému je přibližně třináct let. Tomu Chloe předá manželův fotoaparát se slovy, že snad jednou půjde v bratrových stopách...

zdroj: wikipedia
PROSÍM KOPÍRUJTE JEN SE ZDROJEM, DALO MI DOCELA PRÁCI TOHLE PŘELOŽIT A SESMOLIT DOHROMADY!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama