Další rozhovor o 4 řadě

16. února 2008 v 10:48 | Pospola |  o Interviews
Dozvíte se například jakou má All oblíbenou knihu, CD a film, o co se skutečně zajímá a spoustu dalšího....
O SMALLVILLE
Allisonmackonline (AMO): Ahoj Allison, jak to jde se Smallville?
Allison Mack (AM): Paráda! Je to skvělý, protože už je hotovo! Nyní mám moře času na cestování, můžu dělat na domu a vůbec můžu dělat všechny ty věci, které jsem nemohla předtím. Je to fajn!
AMO: Co myslíš - jaká epizoda byla tvá nejoblíbenější?
AM: Tak, pokud to vezmu ze čtvrté řady, tak rozhodně Devoted (#404), kde jsem byla psycho-roztleskávačkou, protože všechno bylo takové divoké a šílené, jako nikdy jindy. Byla to fakt sranda. Nejzajímavější pro můj charakter Chloe však určitě byla epka Pariah (#412), kde jsem se dozvěděla Clarkovo tajemství. Určitě to bylo něco nového, které přineslo do mojí role novou šťávu.
AMO: Před Pariah jsme mohli sledovat, že Chloe u Clarka něco minimálně tušila. Při zjištění opravdových schopností jí to však zarazilo, co si o tom myslíš?
AM: Myslím si, že Chloe vždycky věděla, že se okolo Clarka dějí podivuhodné věci a hodně to naznačovalo. Bylo to něco jako "vím, že nejsi normální, jsi neobvyklý a určitě jsi byl nějakým způsobem afektovaný úlomky meteoritu", ale určitě neměla potuchy o rozsahu oněch schopností. Snažím se říct, že před Pariah to bylo něco jako "jsi divný", mimochodem to je velký důvod, proč Clark Chloe tak zajímá a je do něj blázen. Myslím si však, že pravda pro ni byla až zdrcující a shrnula bych to slovy "svatá prostoto, nevěděla jsem, že to bude až takové".
AMO: V jednom z minulých rozhovorů jsi řekla, že Rush (#214) pro tebe byla velkou výzvou. Myslíš si, že bude něco ještě větší výzvou?
AM: Jasně. Vždycky existuje větší výzva, ale stále mi dělá potíže hrát druh sexy postavy a to jen proto, že jsem vždycky hrála nějakou intelektuálku - u které je důležitější to, co říká než to, jak vypadá a jak se pohybuje. Takže v těchto rolích se cítím velmi nejistá. A nevím, jestli to někdy bude se mnou lepší, doufám však že ano. Určitě mě takové role ještě čekají.
AMO: V tom případě ti musím říci, že tví fanoušci tohle na tobě milují - hraješ to velmi dobře.
AM: Ooo, to je hezké a povzbuzující. Ve Spellu (#40 jsem taky musela hrát něco takového - hrály jsme takové ty sexy potrhlé čarodějnice. Byla to zábava.
AMO: Takže natáčení Spell pro tebe bylo taky zábavné?
AM: Byla to sranda, protože jsme to byly my tři holky, které si užívaly. Všechny jsme si v tu dobu moc rozuměly. Kristin, Erika a já - prostě divoká a zábavná jízda. A pokaždé, když budeme nějak potrhlí kryptonitem, tak to bude větší zábava, než obvykle. Ono totiž v takových případech máte i větší svobodu ve hraní, není třeba se hlídat apod.
AMO: V epizodách typu Tina Greerová jsme zaznamenali, že přemístění herci hrajou přesně tak, jak by hrála osoba, která se v ně převtělovala - jaké to je?
AM: Myslím, že podobná epizoda teď měla premiéru - prohození mého těla, Kristinina, Eričina, Tomova a Annettina. (#418 - Spirit - pozn. překladatele) Je to vskutku sranda, protože všichni nejsme zrovna pospolu a tak, abychom se shodli na typu chování, se musíme spoléhat na režiséra, který nám dává informace o tom, jak se máme hýbat, mluvit apod. Všichni jsme totiž hráli jednu osobu, ale neviděli jsme, jak ji každý z nás hraje. Bylo trochu obtížné to udržet ve stejné linii, ale režiséři byli skvělí.
O ALLISON
AMO: Tohle je otázka, kterou kdysi pokládali fanoušci Smallville Michaelovi Rosenbaumovi a teď to chtějí slyšet i od tebe - jakou písničku by sis ráda zazpívala na karaoke?
AM: Kterou písničku bych si ráda zazpívala na karaoke? No, měla by to být -- sákryš, jak se ta písnička jmenovala, proboha ... nemůžu si zapamatovat, kterou písničku jsem to zpívala - Any Man Of Mine - country písničku.
AMO: Aa, od Shainy Twainové.
AM: Přesně tak. Zpívala jsem totiž country.

AMO: Skutečně?
AM: Zpívávala. Takže pokaždé, když mám příležitost, často si zpívám country, protože vím, jak na to.
AMO: Na imdb.com píšou, že jsi zpěvačka a tanečnice.
AM: Už jsem netančila a nezpívala od doby, kdy začal seriál, takže to je dost dlouhá doba. Ale dělávala jsem to hodně. A taky mi to moc chybí.
AMO: Jaká je role tvých snů ve filmu, v divadle či televizi?
AM: Ráda bych prorazila na prknech. Bylo by skvělé udělat něco naprosto nového, odlišného, odvážného, vzrušujícího, vtipného a dramatického zároveň a udělat to všechno napoprvé. Každý by mě pak srovnával s druhými. Tím by se stal můj sen skutečností. A ještě bych ráda udělala něco jako starý dobrý Woody Allen - třeba film jako Annie Hall - filmy plné mezilidských vztahů, lidí, skvělých konverzací a zajímavých dialogů.
AMO: Woody Allen má hodně takových dobrých filmů.
AM: Vím, mám ho ráda. Mám ráda jeho filmy.
ALLISON A JEJÍ ZÁJMY
AMO: Oblíbený film?
AM: Annie Hall je můj oblíbený film všech dob, uvízl mi v paměti.
AMO: Díváš se na něj často?
AM: Jasně, nejméně jednou týdně.
AMO: A co oblíbená kniha?
AM: O bože, MILUJU Harry Pottera! Nemůžu se dočkat dalšího dílu!
AMO: Jo jo, 16. červenec.
AM: Božínku, se sestrou jsme obě fanatičky. Četly jsme každý díl minimálně šestkrát.
AMO: A co si myslíš o filmech, také se ti líbí?
AM: Mám radši knížku, než film na její motivy - jde o zpracování. Tedy, zpracování postav by i odpovídalo knize, ale nevím nevím - Harryho hlas je v mé hlavě jiný, než ten od Daniela Radcliffa. A v hlavě to potom udělá nepořádek - když vidíte cizí interpretaci toho, co čtete.
AMO: To je pravda - myslím si, že kniha dává více možností spekulovat.
AM: Naprosto!
CO ALLISON VE SKUTEČNOSTI ZAJÍMÁ?
AM: Kids With a Cause je pozoruhodná charitativní nadace, jíž jsem bývávala mluvčí předtím, než jsem se přestěhovala do Vancouveru. Nespecializují se na jeden druh - myslím tím, že třeba JEN na děti s AIDS, nebo JEN na sirotky. Spolupracuje s různými charitativními společnostmi a tak nastřádané peníze dávají do různých oblastí. Taky se mi na této společnosti líbí, že chodíme po různých sirotčincích a nemocnicích a vidíme děti, ke kterým jdou peníze. Není to jak v jiných nadacích, kde se uspořádá velká společenská charitativní akce ze které jdou peníze i někdy neznámo kam a děti taky nevidno. Raději tedy pracuji stylem "na vlastní oči".
OPĚT O SMALLVILLE
Allisonmackonline.com (AMO):Takže, myslíš si, že Chloe teď ví všechno, nebo bude slídit dál?
Allison Mack (AM): V jedné z epizod, Blank (#419), Clark kompletně ztratí paměť a Chloe jej najde a stráví s ním zbytek epizody tím, že ho chrání. Během té epizody objeví další jeho schopnosti jako je šlehání ohně z očí, jeho rentgenové paprsky a odhalí i další zajímavé schopnosti.
AMO: To byla legrace!
AM: Je to skutečně parádní epizoda - celou dobu ji tráví jen jeho chráněním. Uvidí poprvé Lanu a vyšlehne z něho plamen. Odhalí většinu jeho schopností ale nedoví se, že je mimozemšťan.
AMO: Takže si stále myslí, že je maximálně posedlý meteority?
AM: Přesně, myslí si, že byl jen ovlivněn při pádu meteoritů. A na konci řady se stane věc, kde si začne myslet "O bože, možná to nebude jen tím pádem, asi to bude něco víc".
AMO: Když přijela Lois do seriálu, co si myslíš o vztahu Chloe-Lois?
AM: Nerada je stavím proti sobě, protože si nemyslím, že by měly o co soutěžit. Myslím si, že Lois obměkčuje Chloe, protože ve spoustě situacích, ve kterých jsme mohli Chloe vidět, je ta nejagresivnější, nejdokonalejší a nejinteligentnější z okolí lidí, ve kterém se pohybuje, zatímco s Lois se chová jako její malá sestřička, obskakuje ji a je jí tak trochu "podřízená". Čili pokaždé, když se na scéně objeví Lois tak Chloe ztrácí sílu a Lois jí přebírá. Takže je možno vidět zajímavou část Chloe, která "předává" tu sílu a agresivitu jinému charakteru. Nikdy to tak nedělala do doby, než se objevila Lois. I vy můžete vidět tu dynamičnost, která v minulých řadách k vidění nebyla.
AMO: To je pravda, Chloe je pokaždé tišší, když je s Lois.
AM: Tak tak, je mnohem citlivější než Lois... jak bych to řekla - je možno spatřit takovou soucitnější část Chloe, která není k vidění často. Protože Lois je mnohem agresivnější, takový ten typ "kdo to tu sere" (doslovný překlad). Chloe se tak nechová v přítomnosti Lois.
AMO: Myslíš si, že se tak Chloe chová když není s Lois?
AM: Myslím, že má onu tendenci, ale když vidí někoho, kdo to dělá tak si uvědomí "wow, to asi nebude nejlepší způsob jak přistupovat ke všem situacím" a ztratí se. Ale rozhodně drží tímto rodinu pohromadě. Agrese a ambicióznost je typickým znakem její rodiny.
AMO: Lois je starší, je to tak?
AM: Ano, je jí 19 a Chloe je 18. Ale možná je starší možná jí je 21, nepamatuju se.
AMO: Myslím si, že všechny ty roky jsou poplantané--
AM: Všem je skoro stejně.
AMO: Všem je více jak 18.
AM: Ano, přesně tak a to je nejdůležitější, že? (smích)
AMO: Tak tak. Teď bych se chtěl zaměřit na dynamičnost Lexova charakteru - jak jde po Laně. Viděli jsme Onyx.
AM: Ó, jaká to skvělá epizodka.
AMO: Mám jednu otázku od jednoho z tvých fanoušků.
AM: Paráda. Sem s ní.
AMO: Jak se s Tomem připravujete na Vaše vystoupení? Mluvíme o Onyxu.
AM: Já s Tomem?
AMO: No, myslím třeba v Onyxu, jak na Vás dva Lex nechal spadnout ten beton.
AM: Naše natáčecí dny jsou většinou tak šílené, že se ani většinou nestihneme připravit. S Tomem se potkám až na scéně před natáčením s režisérem, přečteme si slova nahlas a hned jdeme na scénu. Tam se to udělá párkrát nanečisto, kvůli kameře a tak - jen první tři či čtyři klapky vlastně zkoušíme a pak se jede na ostro. Jedeme totiž pět dní v týdnu, 10 měsíců v roce a točíme 13 až 14 hodin denně. Točíme sedm stránek denně což je oproti filmu, kde se točí 2 stránky denně, opravdu rozdíl. Točíme tedy rychlým tempem, takže jakékoli přípravy jsou možné jen doma. Až už jste v práci, musíte vědět co dělat, co chcete dokázat v té scéně, protože před natáčením to už skutečně nestihnete projet. Takže je to velmi náročné.
AMO: To si dokážu představit.
AM: Je to opravdu velmi intenzivní a náročný proces.
AMO: Zvláště, když se musíš sehrát s Tomovými hracími schopnostmi.
AM: Přesně, přesně. Teď už ale spolu pracujeme moc dlouho, téměř čtyři roky. Takže už víme jak se ten druhý chová, co bude dělat a jak reagovat na různé situace. Ale stále to je těžké. Příprava je bohužel luxus, který si v televizním seriálu nemůžeme dovolit.
AMO: Zajímavé. Ale divadlo je o něčem jiném, je to tak?
AM: Divadlo, to ano. Zkouší se tři až čtyři týdny. Potom se ještě zkouší oblečení a až poté se začíná hrát naostro před diváky, takže v divadle je skutečně hafo času na zkoušení.
AMO: No, je třeba si zapamatovat celý text v divadle.
AM: Tak tak, a ještě nejde dělat žádné opravy, jako ve filmu, kde když něco poděláte, tak zvoláte "střih...znova". V divadle toto nejde.
AMO: Jo, no ale, zkusit to můžeš...
AM: (smích) To ano, ale asi by to nemělo ten efekt.
AMO: Preferuješ hraní ve filmech, divadle či televizních seriálech?
AM: Hraní v divadle.
BUDOUCNOST SLEČNY MACKOVÉ
AMO: Když mluvíme o tom divadlu slyšeli jsme minulý rok, že se chystáš pracovat v divadle ve Vancouveru. Budeš v tom pokračovat?
AM: Ne. Sice tam nekončím, ale nedopadlo to tak, jak jsem chtěla. Teď se chci soustředit na cestování a na nějaké semestry v LA - ráda bych začala na začátku května. Je těžké najít projekt, který by byl pro mě cenný - emotivně i kreativně. A jelikož přes rok velmi tvrdě pracuju na seriálu, je třeba ve zbylém čase dělat něco, co mě duševně naplní. A pokud to nemá být práce tak to musí být něco, co chci dělat. Už jsem měla v rukách spoustu scénářů a projektů a byla jsem z toho nadšena. Spoustu z nich jsem však předala jiným herečkám nebo se vůbec neuskutečnily kvůli penězům a podobně. Takže po tom všem mi něco říká "víš Allison, teď je čas si pořádně zacestovat". Takže to teď dělám. A taky cítím, že pro to, jakou kariéru chci mít, jakou herečkou chci být je velmi důležité vybrat si ten správný projekt po seriálu, protože to bude mít hodně společného s tím, jak mě bude vidět veřejnost.
AMO: Takže už jsi byla na konkurzech, nebo jen pročítáš scénáře?
AM: Už jsem měla hodně schůzek, ale nic se neuskutečnilo. Ale hned Vám dám vědět pokud se něco hne dopředu! Zatím to však vypadá, že většinu mého léta strávím s baťůžkem na mých zádech.
AMO: To jsi dělala i minulá léta, že?
AM: Zatím jsem tak strávila každé léto. Ale je to paráda, dostat se pryč z kontinentu. Je to jako mít všechno před sebou, užít si to a jak přijedu zpět tak začínám vše s čistou hlavou. Je lehké zapomenout na různé věci, zvláště v televizním průmyslu.
CO ALLISON DOPORUČUJE SVÝM FANOUŠKŮM
AMO: Mohla by jsi prosím doporučit nějaké CD, DVD či knihu svým fanouškům?
AM: CD, DVD a knížku? Tak DVD zřejmě Annie Hall. A z knih určitě Parfém bláznivého tance od Toma Robbinse. Je to má nejoblíbenější kniha všech dob. A CD - které CD tak poslouchám denodenně? Asi Zero 7. Nevím název CD, ale jsou úžasní. A ještě mix od Honzy Glovera. Ten dělá nejlepší mixy písní.
AMO: Jako osobní výběr písní?
AM: Přesně tak, vybírá skvělé písničky.
AMO: Zmínila jsi seminář Orange County. Co děláš tam?
AM: Je to dvoudenní seminář s 12 dětmi. Budu jim tam ukazovat mé techniky herectví - jak si udržovat paměť v dobrém stavu, koncentrovat se na něco. Další den si děti přinesou vlastní monology a budou se snažit aplikovat to, co se naučili minulý den.
AMO: Díky ti moc Allison za tvůj čas.
AM: Kdykoliv. Taky díky.
zdroj: allisonmackonline.com ; foto - google
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mmatysek Mmatysek | E-mail | Web | 1. března 2012 v 14:14 | Reagovat

To je alespoň o něčem...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama