Rozhovor o 6 řadě

16. února 2008 v 13:15 | Pospola |  o Interviews
BURNABY, British Columbia - mohl by to být jeden z nejhorších momentů Chloe Sullivanové. Clark Kent, pod vlivem červeného kryptonitu, dorazí na párty hostovanou Lexem Luthorem a začne přede všemi zlehčovat Chloeiny nerealizované city.
Clarkovy poznámky jsou pro Chloe velmi bolestivé, a Chloeina jediná možnost je se jim postavit čelem. I když ví že Clark není sám sebou, Chloein obličej jeví známky ponížení.
Toto ponížení je však jen krátkodobé. Následuje klapka a scéna z chystané epizody "Crimson" končí, Chloe (vlastně, teď už Allison) se rázem rozjasní a začne se se svými spoluherci smát.
Ve chvíli kdy nebyla potřeba na natáčení Luthorovic party, poskytla Allison Mack serveru The Continuum zajímavý rozhovor, který se konal jen pár kroků vedle v Kentovic domě.

Předtím než se dostaneme ke Smallville, ty si měla hlas v Batmanovi...
Allison: Jasně! Dabovala jsem tam jednu postavu s Andrea Romanovou, režisérkou, která je také moje dobrá přítelkyně. Není úžasná?
Není divu že takovéto seriály mají takový úspěch. Jaké to bylo pracovat na Batmanovi?
Allison: Byla to vážně sranda. Také mám hlas v animovaném filmu Ant Bully (pozn. Mravenčí polepšovna, dabuje roli Tiffany, Lucasovy sestry..), ještě jsem pracovala na mnoha reklamách a podobných věcech, ale ještě jsem nikdy nepracovala na animovaném seriálu. A je to opravdu jiné. Je to jako s hraním. Každý sedí v kruhu kolem s mikrofonem před sebou a soustředí se na svoji postavičku.
Byla jsi ve stejné místnosti s Brandonem Routhem (který měl hlas v Everywhere Man)?
Allison: Ne, ale Brandon a já se známe už několik let. Setkali jsme se na párty, máme totiž společného přítele. Byl na své cestě do studia a já jsem byla na cestě dělat na Batmanovi a on najednou "Allison!" A já na to "Ježíííššš, co ty tady?"
Máme hodně práce při ztvárňování komiksových postaviček. A hodně náhodných setkání (smích)

Baví tě dabování animaček?
Allison: Strašně. Jak jsem už řekla, Andrea je moje přítelkyně, takže jakmile spolu můžeme pracovat, jdeme do toho. Ale kvůli Smallville na to mám málo času. Ale strašně ráda bych toho dabovala víc.

Když se vrátíme zpět ke Smallville, tato řada byla pro tebe úplně jiná, jak to vnímáš?
Allison: Tahle řada je pro mě opravdu šílená. Obvykle mám v příběhu béčkovou, nebo dokonce až úplně podřadnou roli. Nebývala jsem často hlavní součástí příběhu, a teď mám v každé epizodě obrovskou úlohu. Je to prostě úžasné. Dostala jsem Jimmy Olsena, a Aaron Ashmore hraje mého přítele opravdu bezvadně, jsem scénáristům za jeho roli a producentům za jeho nasazení velmi vděčná. Přispělo to k rozvoji mé postavy ve všech možných ohledech. A je vážně pěkné mít vlastní část příběhu která se týká jen mě a ne Clarka.

Už žádný stesk...
Allison: Konec smutku! Teď se bude stýskat jen jemu. (smích)
Dnes je opravdu vyjímečný den. Je tu hodně hlavních postav v jedné místnosti.
Allison: Ano. Málokdy pracujeme všichni spolu, a jsme strašně rádi pokud se to povede, panuje tu veselá nálada.

To je skutečně na všech vidět pouhým pohledem.
Allison: Všichni se tu máme moc rádi. Je to vážně skvělé být se všemi v jedné místnosti. Ale myslim, že je to noční můra pro režiséra, protože se všichni bavíme a občas zapomeneme na práci. Myslím, že to jak se máme všichni rádi se projeví i na obrazovce, a je to podle mě jeden z důvodů proč je seriál tak úspěšný. Na place je prostě úžasná nálada.

Pro herce, jaké to je mít seriálovou postavu už...

Allison: Šest let? Má to svoje plusy a mínusy, jako všude.
Velký plus je že svoji postavu znám velice dobře. Byla jsem tu a rostla jsem spolu s ní. A viděla jsem jak se moje osobnost promítá do postavy. Bylo opravdu vzrušující a vážně zajímavé.
Je skvělé ovlivňovat charakter spolu se scénáristy, výborně se doplňujeme. Takže když přijdu s nápady, a vidím jak to zapracují... je to vážně skvělé. A myslím že tu důvěru jsem si vybudovali až časem. Takže fakt že pracuji šest let na jednom seriálu mi dovolilo všechny poznat a vybudovat si s každým hezký, soudržný vztah.
Mínusy, samozřejmě... všichni herci jsou potulné osobnosti od přirody. Takže fakt že jsme všichni na dlouhou dobu "uvízli" na jednom místě, citově i fyzicky, trochu komplikuje udržovat vysokou úroveň seriálu, ale je to podle mě pro všechny výzva, a zatím to funguje, takže vše je v pořádku.
Je vidět že každý rok je seriál v něčem jedinečný, a neuvízne na jednom místě.


Allison: Pokrok tu je, určitě. A pokrokem nemyslím to že dělám jednu věc pořád dokola. Pokrokem myslím to že vždy hraji Chloe Sullivanovou, reportérku. Zvykla jsem si na svoji postavu Chloe, reportérky, ale nevadí mi tři hodiny nato hrát svoji další roli, mohla bych hrát Al, sousedku od vedle, dceru někoho z Mafie. Nebo po dalších třech hodinách bych mohla hrát Lauru, flundru z ulice.
Zvykla jsem si na velké množství postav během posledních šesti let, avšak v podstatě jsem hrála jen jednu. Nastal velký vývoj v její postavě, takže se ukázali její různé stránky, ale v jádru duše je to pořád ta stálá Chloeinka. Tím jsem myslela pokrok.


Je těžké hrát Chloe, která má velmi svérázný způsob vyjadřování?


Allison: Ano. Ano! Myslím že to je skutečná výzva.
Citově je báječná. Jednou dělala chyby a spadla až na dno, a pak se postavila a znovu se spálila. Takže jsem nenašla žádnou výzvu jí udržovat citově při životě.
Těžší byly scény, kdy jsem měla objasňovat složité situace. Příběh se většinou posouvá hodně rychle a mozek někdy nestíhá, je třeba udržet nějakou tu myšlenkovou linii při životě. To je velmi důležitá část seriálu - udržet diváky informované. Takže výzvou jsou pro mě hlavně scény v Daily Planet.
Také chci, aby scény byly zajímavé, vzrušující a zajímavé. Občas je to velice těžké.
A pak ty jazykolamy. "Blehhhh!" Občas mě už z toho bolí huba. Na druhou stranu je to dobré v tom, že na konci těžkého dne si můžu říct:: "Ježiš! Mohla bych hrát doktora. Mohla bych hrát právníka. Mohla bych hrát fyzika." A nedělalo by mi to žádné problémy.
Už jsem si zvykla na zapamatování kompletních věcí.


Určitě jsi už byla mnohokrát vyzpovídána,ale už si někdy byla ve skutečné kanceláři novináře?


Allison: Nebyla, ale celá otcova rodina novinaří. Jeho bratr je novinář, a jeho otec je také novinář. Takže to mám svým způsobem v krvi. Ale musím uznat, že mám svou vysněnou představu o tom, co to vlastně ta novinařina je.
Nemyslím že by se Clark dostal tak snadno do mé kanceláře v Detroitu tak jako se dostal do Daily Planet.


Allison: Je tam dost často. Já tam téměř žiji. Vůbec, vypadá to, že už ani nechodím domů a že jsem záškolačka. (smích)


S Aaronem Ashmorem, hrajícím Jimmyho, vám to opravdu sekne.

Allison: Určitě, hned sem si ho zamilovala. Měla jsem opravdu štěstí, protože můj přítel je velice podobný charakteru Jimmy Olsena. Scénáristi znají mého přítele, a proto do scénáře zakomponovali část jeho já aby vytvořili jakous takous paralelu s mým soukromým životem.
Pokaždé když se s Aaronem bavím, tak mu říkám "Bože, ty mi tak připomínáš mého kluka". Všechno šlo jak po másle. Navíc, Aaron je velice pohledný mladý muž a je tak okouzlující, že je někdy opravdu těžké mu nepodlehnout.


A Jimmymu to také pálí.

Allison: To také. Je to zajímavá postava, a je schopen Chloe nejenom bavit fyzicky / /, ale také intelektem, což považuju za tu důležitější část jejich milostného vztahu.
Co je opravdu zajímavé, je to že moje postava je jediným charakterem vymyšleným Alem a Milesem (Gough and Millar). Byla vymyšlena jen a jen pro tento seriál a nebyla nikdy součástí komiksu o Supermanovi. Byli tedy schopni mě zasadit do seriálu a do příběhu bez toho, aniž by to nějak pozměnlo příběh/legendu o Supermanovi. Má postava byla taky dost využitá pro výplň vaty, která občas v seriálu byla velmi zřetelná.
Čili, je opravdu paráda být součástí legendy, která je navíc stále občerstvována novými nápady - například příchodem Lois, seznámení Clarka s novinařinou, vyzdvihnutím Brainiaca, postupnou proměnou Clarka v Supermana, jež je pomalu "rychlejší, než kulka", a nově taky příchodem Jimmy Olsena, který se stává součástí našeho příběhu. Mé postavě to přidává na důležitosti.


Mluví se o začlenění postavy Chloe do komiksů.


Allison: Mám dojem že DC si už zakoupilo práva na moji postavu. Teď váhám, ale věřím, že to DC už udělalo.
Myšlenka, že pokud kdokoliv bude chtít kdykoliv hrát moji postavu, bude muset vypadat jako já nebo mi být velice podobná, mi připadá opravdu vzrušující. Vážně.


Mnoho lidí říká že Tom Welling průběhem seriálu hodně dospěl.

Allison: Určitě. Tom je úžasný člověk, který dokáže okamžitě vstřebat nové informace. Strašně rád se učí. Miluje natáčení, ze všech úhlů pohledu. Od prvního dne, kdy vstoupil na plac byl velice skromný a s nadšením poslouchal rady druhých. Bez pýchy a sobectví. Nádhera.
Díky tomu se naučil hodně během tak krátké chvíle. Je to opravdu neuvěřitelné. A tento rok, kdy se dokonce ujal i režírování, byl naprosto jedinečný.


Tento rok tedy také natáčel?


Allison: Ano. Je to fantastický režisér - a také herec. Vidět ho, jak se vyvíjí je opravdu skvělý pocit.


Máš nějakou oblíbenou epizodu?


Allison: V této šesté řadě?


Celkově.


Allison: Strašně se mi líbí epizoda s názvem "Labyrinth", kterou jsme právě teď dotočili. Velice se mi líbíl scénář, Clark je uvězněn v jakémsi světě snů, ve kterém nemá žádné schopnosti a všichni si myslí že je blázen -- kromě Chloe. Je to strašně zajímavé a vzrušující.
Jednou z mých nejoblíbenějších epizod je "Spell", ve které jsme si s holkama během natáčení užily spoustu legrace. Možná i proto, že mám moc ráda Ericu (Durance, hrající Lois) a Kristin (Kreuk, hrající Lanu), tak byla opravdu sranda s nimi hrát tak potrhlé a směšné postavy.


Co říkáš na fanouškovskou základnu tohoto seriálu?


Allison: Jsou opravdu úžasní, oddaní a fantastičtí.


Zučastnila ses dokonce srazů fandů.


Allison: Na pár z nich jsem byla, a je to opravdu ohromující. Je to vyčerpávající, ale také vždy strašně povznášející, protože poznáte mnoho lídí kteří vám fandí, a to je vždy velmi pěkný pocit.


A těch webových stránek...


Allison: Já vím, neuvěřitelné. Snažím se zůstat mimo internet protože se toho děsně bojím. Čtu si dobré věci a pamatuji si jen ty špatné. Kvůli mému zdraví se tomu snažím raději vyhýbat.
Měla jsem několik rozhovorů s úžasným a holkama, které mi vytvořily webové stránky. Tyto mladé ženy si váží Chloeina intelektu a úsilí. Jsem vděčná, že mohu dávat jako postava příklad spoustě lidem po světě, a jsem strašně ráda že se tyto holky chopily iniciativity a publikují věci za mě, protože já na tu propagaci moc nejsem.


Tuším že ti o budoucnosti tvé postavy asi moc neřeknou...


Allison: Ne, to tedy neřeknou. Pustím si vždycky pusu moc na špacír. (smích) Určitě bych prozradila nějaké tajemství.


Dobrá. Jakým směrem byl podle tebe měla Chloein charakter směřovat?


Allison: Jakým směrem? Nyní jsem se soustředila až moc na vyrovnání se se všemi tajemstvími a lžemi mezi Lanou a Clarkem.Přichází o Jimmyho. Myslím, že si je vědoma toho že postupně ztrácí Jimmyho kvůli Clarkovi. Takže si myslím že stojí před dvěřmi do další velké částí jejího života, kde si bude muset svou cestu.
Bude pokračovat a zasvětí život Clarkovi a jeho tajemství? A nebo řekne, "Já už dál nemůžu. Nikomu nikdy neprozradim tvé tajemství, ale už nemohu býti součástí tvého života". A zavře pomyslné víko za Clarkem a bude pokračovat žít svůj vlastní život.


Tak jak to udělal Pete Ross.


Allison: Ano, přesně. Myslím si, že je nyní v určité fázi svého života, a nebo tam brzy dospěje, obvzláště pokud přijde o Jimmyho, a bude si muset uvědomomit, jaký vliv má na její život Clarkovo tajemství - jestli to má pro ni nějaké výhody a co s tím udělá.


Viděla si film Superman Returns ?


Allison: Ještě ne. Ještě ne. Ješte ne. Já vim. Já vim. Musím se na to podívat. Bylo to v IMAXu poblíž mého domova a já to úplně propásla. Ale brzy na to kouknu. Půjčim si to.


Jen tak ze zvědavosti, protože Smallville nemůže běžet věčně. Vidíš nějakou budoucnost své postavy nebo by si chtěla pracovat na jiných věcech?

Allison: To je velice těžká otázka. Teď, po šesti letech natáčení, bych ráda zkusila něco úplně jiného. Ale to neznamená že pustím k vodě ostatní věci.
No, nejsem si až tak moc jistá. Vím, že tu byly nějaké návrhy a nápady ohledně spin-offů, a některých jsem měla být součástí, některých zase ne. Snažím se soustředit na současnou práci a ono se to snad nějak vyvine.


zdroj: smallville-cz.com ; foto - allisonmackonline.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama