Rozhovor s Allison o 4 řadě

11. února 2008 v 18:31 | Pospola |  o Interviews
Přináším Vám rozhovor s Allison o čtvrté řadě seriálu Smallville

"Potřebovali jsme další osobu, která o tom musela vědět a to bude asi důvod, proč to udělali." začíná Allison Mack.
"Seriál potřeboval, aby TO nebyla jen rodinná záležitost, aby o TOM vědělo více, než jen tři lidé."
TO je otázka tajemství Clarka Kenta, milého studenta Smallvilleské střední, který je obdařen nadlidskými schopnostmi jako supersíla, rentgenové vidění, schopnost šlehat oheň z očí, či super-sluch.
Co však postava Allison Mackové, investigativní novinářka s prudkou inteligencí Chloe Sullivanová o svém oblíbeném přispěvovateli do Pochodně neví je jeho mimozemský původ z planety Krypton - myslí si, že je jen ovlivněn meteority, že je z něj mutant jako ostatní, kteří byli afektování úlomky meteoritu; pád meteoritu byla v podstatě zástěrka k příchodu Clarka v jeho lodi na Zem.
Také neví že i když mu kryptonit dal ony schopnosti, v přímém styku s ním jej zraňuje. Chloe se nyní musí rozhodnout jak naloží s novým poznatkem a jak to ovlivní vztah ke svému nejlepšímu příteli…
"Totálně to změnilo charakter," vzrušeně říká Allison (tónem typickým pro tuto temperamentní herečku) "což je skvělé, zvláště jde o dynamičnost mezi mnou a Tomem. Vždy bylo pěkné pozorovat jak je Chloe ke Clarkovi blíž a blíž."
Na konci epizody Pariah se Chloe rozhodla dělat před Clarkem mrtvého brouka a tak se jeho tajemství stalo dvojnásobným. Řekne mu někdy o tom, že o něm ví?
"Jejich vztah je teď ve fázi, kdy mu Chloe musí dokázat, že jí může věřit," vysvětluje All, "a uchovávání onoho tajemství od něj a ode všech ostatních je ta správná cesta jak to dokázat - i kdyby to náhodou Clark zjistil."
Momentem, kdy Chloe objevila pravdu (Clark chytá havarující auto do rukou), je klíčovým momentem celé řady pro Chloe - tento moment nebyl pro Allison lehký k zahrání.
"Byla to jedna z nejtěžších věcí vůbec," říká Allison, "stále jsem řežisérovi Paulovi (Shapirovi) říkala: Je pro mě těžké to pochopit - nedokážu si to ani představit. Upřímně, šla jsem tam a věřila jsem tomu, co jsem si představovala, ale bylo to obtížné! Navíc pršelo a se Sárou (Alicia Baker) jsme byly promočené a byla to poslední kapka ten den… Nebyla to zrovna nejpříjemnější zkušenost, to musím uznat. Dříve ten den jsme viděly kaskadéry, ale všechno bylo jen provizorní a na kameře to vypadalo úplně jinak. Nebyl tam ani Tom předstírajíc, že něco chytá, nic takového. Ovšem poté, když jsem to viděla jak se to vyvinulo, byla jsem šťastná - Paul je skvělý režisér a udělal velký kus práce."
Zjistí to Clark brzy?
"Nemyslím si, že to zjistí do konce řady," směje se All. "Myslím, že to zjistí později, podle mě to nechají na chvíli v tajnosti, Clark o tom nebude vědět. Taky se mi líbí, co dělají s mým charakterem - vypadám fakt dobře. Chloe si vše přehodnocuje, minulost a taky svůj vztah ke Clarkovi. Blank byla fantastická a velmi dobrá epizodka - konečně jsem viděla všechny ty schopnosti, předčasné vyšlehnutí ohně z jeho očí a hned po tom jsem měla skvělou hlášku… zajímavé triky, jen tak dál!"
Chloe je hnací silou všeho vědění ve Smallville, honí se za odpověďmi, získává informace, zveřejňuje je, jak odlišné to je teď, když ví něco, o čem se nemůže s ostatními podělit - ani s tím hlavním o kterého vlastně jde?
"Je těžké to nevykvákat veřejnosti," přemýšlí All. "Raději bych byla v méně takových situacích, než mi scénáristé píšou. Píšou hodně takových vět, jako "Ano, já to vím, já to vím!" a podobně, kdežto já si myslím, že když byste chtěli uchovat nějaké tajemství, nedělali byste na to tolik narážek. Takže doufám v to, že to omezí, protože by to dávalo víc smysl. Na druhou stranu by to bylo méně dramatické."
Po třech letech všech různých monster a kryptonitem ovlivněných lidí na Smallvilleské střední se Clark a Chloe stali polulární - Clark krátce hrál fotbal a … virbl prosím… Chloe se stala královnou plesu! Jak legrační obrátka, jak se Chloe cítila poté, co se stala královnou celého plesu?
"Byla to skutečně legrace," směje se Allison. "Bylo to šílené - bylo to jako tradiční hororový film, protože celá ta epizoda byla o prohazování těl. A na konci jsem byla já, oblečená do večerních plesových šatů, v botách s vysokým podpatkem, korunkou na hlavě a sekerou v ruce. Čili náramná sranda - můj velký moment slávy! Stejně je to vtipné: z první řady, kde jsme byli takovými těmi burany vzešli lidé, kteří jsou na škole nejpopulárnější. Takovou výměnu mám ráda. Mám ráda epizody, ve kterých hrajeme jiné lidi. Je to dobrá věc, jak si rozšířit obzory a zkusit něco jiného, a Spirit byla třetí taková epizoda v této řadě. Stejná legrace to byla i v Devoted, kde jsem vlastně hrála Chloe, ale její extrémní verzi. Ohlasy na Devoted byly více než dobré, typu "nevěděli jsme, že můžeš být tak vtipná" (vzpomeňte na scénu, kde Chloe poskakuje po hřišti coby nová roztleskávačka :D :D :D) a já pak na scénáristy dorážela aby mi psali víc takových rolí, protože je to skutečná úleva od té vážnosti, kterou jsem hrála v jiných dílech."
RODINNÉ ZÁLEŽITOSTI
S příchodem sestřenky - Lois Lane (Erica Durance) - se stala Chloe ještě zábavnější. Také návštěva vzpurné Loisiny sestřenky - Lucy - která přiletěla do Smallville, všechny obalamutila a zdrhla pryč, přidal na atraktivnosti. Kdo by tušil, že má Chloe tolik zajímavých příbuzných?
"Stále více a více se dozvídáme díky Lois," říká Allison. "Nikdy si však neužila příbuzenského vztahu s Lucy - Lucy s Chloe k sobě nikdy neměly tak blízko, jako Lois s Chloe. Myslím, že jsem měla jednu scénu s Peyton (Lucy), kde jsem se o ní něco dověděla. Stejně s ní nemá tolik společného, ale doufám, že se to změní."
Jak vnímáš nové postavy v seriálu, Ericu a Jensena jako Jasona Teagueho?
"No, oba jsou skvělí, společně se nám pracuje velmi dobře. Vypadá to, jako kdyby tady byli stále, ne žádní nováčci. Srovnali s námi krok, vědí kam mají jít a to je skvělé."
Allison si s Ericou jistě užila spoustu zábavy, když byly Lois a Chloe posednuty čarodějnicemi ze 17. století…
"Spell byla krapet nebezpečná že?" směje se All. "Skutečná zábava. Neměly jsme moc času se na to připravit, ale dostala jsem nápad a chtěla jsem to zahrát jako Suzanne Sommers (ze seriálu Three´s Company) - trochu šíleněji, vláčněji a tak to i dopadlo. Každá z holek si to udělala po svém, každá do toho vložila něco zajímavého. Ani já, ani Erica jsme k tomu neměly předlohu, jen Kristin samozřejmě (jako Margaret Isobel Thoreauxová). Byla legrace společně s Ericou vybudovat příhodné charaktery pro každou z čarodějnic."
Jako vždy, tvůrci seriálu Al Gough a Miles Millar úplně převrátili Lois Lane a její příchod do Kansasu - nezajímá se totiž o žurnalistiku a je vyhozena z vysoké školy. Krásné však na tom bude určitě to popohánění pro budoucí život její sestřenkou, která Lois trčící ve Smallivlle dostala do redakce Pochodně - Chloe určitě má hodně co dočinění s životní cestou Lois.
"Naprosto - a je to skvělé," souhlasí Allison. "Vím že v určité chvíli fanoušci říkali, že Chloe byla Lois ale definitivně je Chloe jen inspirací pro Lois. Jednou jsem Erice řekla - a o tom neměla ani páru - Víš, že jsem jednou pod tvým jménem psala pro Daily Planet? A ona na to Nekecej, to je skvělé! Všechny detaily jsou precizní. A Loisin vztah ke Clarkovi je naprosto odlišný oproti vztahu s Chloe a ani netuším, zda-li mezi nimi byla nějaká ta konkurence."
HLEDAČ PRAVDY
Předtím, než byla odhalena pravda Clarkovou zavrhnutou přítelkyní Aliciou Bakerovou byla Chloe vždy hybnou sílou při hledání špíny všeho, co bylo ve Smallville zvláštní (až tak velkou, že se sám Clark bál své nejlepší kamarádky). Nyní je však Chloe ta, kdo tajemství musí udržet; je to pro tuto precizní novinářku nová role.
"Chloe měla vždy odpovědnost vysvětlit dějící se věci, jít do hloubky a získávat informace," vysvětluje Allison. "Ale teď je tu Lois, která v podstatě dělá to samé a scénáristé ji staví do pozice, že se o to v podstatě nezajímá; ale byla by skvělým reportérem, kdyby sama chtěla. Takže pro mě tím zbývá méně práce a za to jsem vděčná, jelikož se můj charakter může rozvíjet, nejsem stále tak zaměstnaná. V podstatě tím dělají narážku na potenciál Lois, jakožto velké budoucí novinářky."
Chloenčin zvědavý nosánek, který se zabývá novinařinou vytvořil i vedlejší webepisody - The Chloe Chronicles - které můžeme spatřit na internetu, nebo také na DVD setu třetí řady. V těchto příbězích můžeme spatřit do hloubky vyšetřené případy a Chloe tím ukazuje na oddanost novinařině. Budou pokračovat i nadále?
"Tak to ještě nevím," vypráví, "nejsem si jistá. Pokud chlapík, přes kterého tohle jde (Mark Warshaw) nebude proti, tak proč ne. Nevím jaké mají plány. Bylo skvělé, že je dali na DVD - líbila se mi práce na tom a byla zábava pracovat s Markem. Jsem ráda, že se staly tak populárními."
Jelikož se Chloe ve čtvrté řadě hodně změnila, jakou by ji Allison ráda viděla v řadě páté?
"Těším se, až ji uvidím v Metropolis," říká Allison se svým charakteristickým smíchem. "A taky se těším na děj po odmaturování, myslím, že tím dostane seriál nový ráz. Bude skvělé pozorovoat, kam půjde. Nic nám neřekli, vůbec nevíme, co se bude dít, ale je jasné, že se Chloe bude definitivně rozvíjet: nedokážu si ji představit, jak se fláká. Ještě nebylo ani nic napsáno, takže je pro Chloe vše otevřené. Je to skvělá příležitost dělat, co budeme chtít, protože vše je na scénáristech a na nápadech lidí, kteří mají se seriálem něco společného. Uvidíme."

zdroj: smallville-cz.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama