Finále sedmé řády s názvem Arktida

18. května 2008 v 15:43 | Pospola |  s Other
Tento článek je pro zvědavce, kteří nemají možnost shlédnout finále sedmé řady. Opět za něj děkuji webu www.smallville-cz.com a adminovi jménem J_J_J.

#720 Arktida
Díl začíná 20 tisíc stop nad zemí, kde se poslední člen společenstva Veritas, Edward Teague, přepravuje soukromým letadlem do jižní Ameriky. Je krapet nervózní a má být proč... během letu k němu přijde Kara, která po něm chce informaci o zařízení schopném ovládajíc Cestovatele. Teague zprvu neví o čem mluví (jak profláklá hláška v tomto seriálu), ovšem když jej Kara přesvědčí dírou v plášti jeho letadla, navede ji na Lexe Luthora... o chvíli později se poškozeného letadla ujme gravitace a letadlo rozfláká po státu New York... a nastupuje žádost o záchranu od Remy Zero, v pořadí již po stodvaapadesáté...
Lex má starosti se svými výzvědnými týmy, kteří se v okolí polárního kruhu ztrácí - poslal je na místo, které mu ukázala mapa ze zařízení. Stihne ještě Jimmymu, na oplátku že ochránil Chloe od kriminálu, dát úkol - podstrčit Lois falešné informace o tom, co vlastně dělá na severu... Jimmymu se jeho úkol nelíbí, ale co by neudělal pro svou lásku. Běží k Lois a dává jí podstrčené materiály - ta to sežere i s navijákem a ještě Jimmyho pochválí...
Clark se mezitím dovídá o pádu letadla s Teaguem na palubě, zkušená Chloe sehnala záznam z černé skříňky a Kal-El svými bystrými slechy zjistí, že na palubě byla Kara a vyhrožovala sundáním letadla... Nevěří vlastním uším a tak si Karu hned ručně stručně podá... Kara se brání, že jej chtěla chránit tím, že by to zařízení získala. My však vidíme, že se zařízení brání - je totiž určené jen pro člověka, Kryptoňan není schopen jej vzít do rukou. Clark obviňuje Karu z toho, že si asi něčeho šlehla, protože se chová divně - Kara se brání a po uštědřeném kopanci odlétá k Lexovi.
Lexovi poté ukáže všechny své karty - že ví o zařízení, které ovládá Cestovatele a že je ze stejné planety jako on... To poté dokazuje zažehnutím krbu svýma očima... Lex na ní překvapeně hledí a konečně má důkaz že Kara byla ta, která ho v #701 zachránila z topícího se auta. Kara poté Lexovi říká, že je určen k ovládání cestovatele, že jej musí zastavit než zničí lidstvo. Na otázku "Kdo to je" dostává odpověď, "že už to jistě ví".
Clark je rozhodnut zastavit Karu za pomocí kryptonitu, protože si myslí, že je něčím posedlá. Nemůže to však udělat sám a tak nastupuje do akce Chloeinka. Ve svém bytu nad Talonem volá mobilem Karu, ta přispěchá. Chloe proti ní namíří kryptonit ale ejhle... nic se neděje! Chloe nezbývá ne se snažit utéct, ale Kara ji zastavuje... ihned se začně proměnovat v ... Brainiaca! Ten jí, po řadě siláckých řečí, provede to samé co Laně, ale Chloe díky svým schopnostem Brainiaca velice oslabí... Díví se "Kdo sakra jsi?"
Lex si balí baťůžek, protože se po Kařině radě, že by se měl na severní pól vydat se zařízením sám, vydává do Pevnosti. Mezitím přijde Jimmy, který poslušně hlásí, že splnil svůj úkol. Naivní Jimmy si však myslí, že jsou si kvit - Lex mu však dává další úkol - špehovat Lois. Jimmy slušně odmítá, Lex je překvapen jeho rozhodnutím a odchází do letadla. Jimmy neví, jestli může Lexovi věřit.
Chloe je v nemocnici, Clark jí s těžkou hlavou hladí po ruce, ale jakmile Chloe otevře oči rychle pochopí, že má opět co dočinění s Brainiacem. Toho nachází u transformátorů za městem, jak se snaží nabít energií. Zjistí, že se Kara z Kryptonu nikdy nevrátila, že se v ní převtělil, aby získal Lexovu důvěru. Clark jej poté zničí masivním elektrickým výbojem. Ve chvíli, kdy se Brainiac rozpadne, Lana i Chloe se vrátí do normálu. My vidíme, že Karu Brainiac uvěznil v Zóně přízraků!
Clarkie běží do ústavu, kde Lana trávila posledních pár dílů, ta už tam však není a natočila Clarkovi DVD. Marně doufajíc že jde o něco z červenější knihovny si jej pustí... Lana se s Clarkem loučí, už s ním nemůže být, protože jej prý brzdí v záchraně světa... Zpovídá se, že jej miluje a ať ji nehledá. V poslední Clanovské scéně vyraší Kal-Elovi slzy z očí. Následně můžeme vidět krásnou analogii na rozpad vztahu Oliver-Lois, kdy tentokrát dělá utěšovatelku Lois... objímá Clarka a my vnímáme tuto scénku jako další puzzlík jejich budoucího romantického vztahu.
Chloe se vrací z nemocnice v doprovodu Jimmyho, jakmile dosáhnou Talonu, tak si Jimmy vylije srdce. Nevěřil, že by o ni někdy mohl přijít, ale její bezvědomí s ním hnulo... vytahuje kinder vajíčko a v něm má prstýnek - a vyslovuje své přání, jestli si ho nechce vzít... Chloe na to bohužel nestihne zareagovat, do Talonu vrtrhlo komando ministerstva vnitra a zatýká Chloe za její teroristické hackerské útoky... Jimmymu dochází, že dohoda s Lexem nebylo to pravé ořechové a běží za Clarkem. Ten je ve stodole své farmy a se smutnou slzou v očích tupě kouká ven. Jeho beznaděj se náhle mění v odhodlání zastavit Lexe, když se od Jimmyho dozvídá, že letí na sever. Hned mu dojde, že míří do Pevnosti Osamění.
Ihned si to namíří do Arktidy také, tam už vidí Lexe, jak hledá místečko kam dát zařízení... Nastává chvíle, na kterou mnozí z Vás čekali již hodně dlouho - přímá konfrotace Kal-Ela a Lexe Luthora, kterému se najednou zodpověděly všechny otázky, které si pokládal několik let. Říká, že jeho osudem je zastavit Cestovatele, potažmo Kal-Ela a ještě předtím, než zasune zařízení do Pevnosti Clarkovi vyzná svou lásku - měl jej rád jako bratra, ale prostě to tak musí skončit... Zasunuje a BOOM! Kal-El padá k zemi a s ním se bortí i celá pevnost... Lex a Clark jsou zavaleni kusy ledu když tu najednou.... celá pevnost zmizí v ledové pustině. THE END!
FOTO K TOMUTO DÍLU NAJDETE V NÁSLEDUJÍCÍM ČLÁNKU
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kubuš Kubuš | E-mail | Web | 19. prosince 2011 v 14:24 | Reagovat

máte pěkný blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama