Joe Flanigan

25. června 2008 v 13:38 | Pospola
Joe Flanigan
Datum narození: 5. 1. 1967 (41 let)
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení: Kozoroh


Herec známý hlavně ze seriálu STARGATE: ATLANTIS se narodil 5. ledna 1967 v Los Angeles, ale od šesti let vyrůstal na malém ranči poblíž města Reno. Jeho rodiče (John a Nancy) stále žijí v místě jeho dětství.

Od 14-ti let navštěvoval Joe internátní školu v Ojai v Kalifornii. Během studia si zahrál Stanleye Kowalskiho ve školní produkci hry "A Streetcar Named Desire". Titul v oboru historie získal na univerzitě v Coloradu, tam se také objevil ve známé Shakespearově hře "Coriolanus." Během prvního roku studia na vysoké škole se zúčastnil programu vzdělávání mládeže v cizině, což mu umožnilo roční studijní pobyt v Paříži. Po ukončení studií vystřídal mnoho zaměstnání - od bankovnictví až po politiku, ale v žádné z těchto činností nenašel uspokojení. Vyhození z redakce časopisu Interview magazin Joea zlomilo. Tou dobou žil v New Yorku a jeho sousedem byl herec, který Joea dlouho přesvědčoval, aby se dal na hereckou dráhu také. Joe se nechal přesvědčit a vystudoval herectví v Newyorském "Neighborhood Playhouse".

První herecká zkušenost byla v reklamě. V roce 1994 dostal svou první "opravdovou" roli v miniserii NBC RODINNÉ ALBUM. Joe si později dokonce zahrál po boku George Clooneyho v seriálu "SISTERS" a o objevil se i v seriálu "FIRST MONDAY". Dále hrál epizodní role v seriálech "BIRDS OF PREY", "JUDGING AMY" a stejně tak v "MURPHY BROWN", kde si zahrál Murphyina obdivovatele Scotta. Flanigan také opakovaně hrál v seriálech "PROVIDENCE", "CUPID" a "DAWSONŮV SVĚT". Také hrál hlavní role v počtu televizních pilotech včetně THE PRECINCT, SHERMAN´S MARCH, THE FORCE, MAN-MADE, CLUB PRADISE a 111 GRAMERCY PARK.

Joe nesnáší plavby lodí - toho se týká i jeho nejhorší noční můra - uvíznutí na lodi. Kromě herectví si Joe vyzkoušel i profesi lyžaře a stále je nejraději venku. Jeho oblíbené aktivity jsou lyžování, horolezectví, surfing, tenis, cyklistika v horách a jízda na koni. Joe je ženatý s Katherine Flanigan, společně mají dvě děti. Nyní žijí ve Vancouveru, kde Joe momentálně hraje v jeho prozatím nejúspěšnějším seriálu STARGATE: ATLANTIS, mimo hraní také napsal epizodu Epiphany pro druhou sérii tohoto sci-fi seriálu.

Filmografie:

2004Stargate Atlantis ...Lt. plukovník John Sheppard / ...
2003111 Gramercy Park ...Jack Philips
2003Zločinné myšlenky ...Brendan Dean
2002First Monday ...Julian Lodge
2002Farewell to Harry ...Nick Sennet
2002Family Secrets ...Julian Lodge
1999Jiná láska ...Jeff Reed
1998Dawsonův svět ...Vincent
1997Nic mi neříkej (Tell me no secrets) ...Adam Stiles
1997First to Go, The ...Peter Cole
1995Deadline for Murder: From the Files of Edna Buchanan ...Scott Cameron
1995Reason to Believe, A ...Eric Sayles

Foto:

Tak co na něj říkáte? :P Fešák že? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mája mája | Web | 6. září 2008 v 18:45 | Reagovat

oooooo můj oblíbenec ze stargate atlantis

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama